czwartek, 11 lutego 2016

Rób to, co lubisz

Macie jakieś hobby? Zakładam, że tak, że są rzeczy, które lubicie robić, które was fascynują. Ile czasu możecie / chcecie poświęcić na to, co lubicie robić? Nie macie czasu? Tak, znam ten stan. 

Kocham haft krzyżykowy. Kiedy nastąpił w moim życiu taki moment, że miałam dużo wolnego czasu, przypomniałam sobie o tym. Efekty możecie zobaczyć na tym blogu. Później stało się tak, że obowiązków mi przybyło i ... przestałam mieć czas na to, co lubię. Albo raczej-zabrałam sobie ten czas. Pracowałam, pracowałam i ... pracowałam. I nie przeszkadzało mi to, że nie mogę wziąć igły do ręki. Dopiero niedawno zaczęłam odczuwać "jakieś dziwne tęsknoty". Kiedy się im przyjrzałam, zrozumiałam, że to tęsknota za tym, co lubię robić, co daje mi radość i sprawia, że odpoczywam. Wróciłam do haftowania. Na pewno nie będę tego robić z taką intensywnością, jak kiedyś, ale wiem, że znajdę na to czas. Ktoś mnie ostatnio zapytał, zdziwiony, że też mi się chce. Tak, chce mi się. Dlaczego? Bo jest to coś, co lubię robić. Po prostu. 

Jeśli macie swoje ulubione zajęcia, które porzuciliście, bo... czas biegnie za szybko, to bardzo was namawiam: wróćcie do nich. Małymi krokami, poświęćcie im kilka chwil w tygodniu albo w ciągu dnia. Zobaczycie, jak niewiele trzeba, żeby dać sobie wiele, o czym zapominamy. 

Mój najnowszy haft powstaje powoli, bo lubię to, co robię;) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękuję za każde słowo, które tu zostawisz